ITALY

... týden v horách na sněhu.

Miluju léto a teplé počasí, ale jednou za rok prostě potřebuji navštívit hory a užít si hromady sněhu. Většinu dětství jsem jezdila na hory po republice. Na konci základky jsme s mámou jezdili do Železné rudy ale lyžovali jsme na Arberu v Německu. Nejlepší kopce, na kterých jsem zatím jezdila, jsou v Alpách v italském Predazzu poblíž Bolzana.

Byla jsem tam třikrát v Únoru během sezóny a jednou v Prosinci mimo sezónu. Kromě dramatického rozdílu v ceně ubytování jsou podmínky téměř stejné. Mimo sezónu tam je akorát uzavřeno o něco více sjezdovek a mnohem méně lidí. My jezdíme nejraději na sjezdovku na Bellamonte, Moenu a každý pobyt tam navštívíme i sjezdovku Predazzo.

A proč nejlepší hory na kterých jsem jezdila? Sjezdovky jsou dost široké. Nemusíte se tedy bát, že do Vás narazí každý druhý "kolega" na sjezdovce jako je tomu například u nás na Ještědu. Máte více možností kudy můžete jet, je zde totiž víc jak jedna cesta, ale všechny vedou k jedné lanovce. Proto se nemusíte bát, že vyjedete na druhé straně hory. Pokud by Vás ale Bellamonte přestala bavit je tu možnost přejet čistě pomocí vleku na druhou horu kde jsou další 4 sjezdovky. Takže je tam vážně dost vyžití. I pro děti je zde malý cvičný kopeček a hodně barů pro občerstvení.

Pokaždé se těším na zdejší pizzu a bombardino a letos mě naprosto ohromila nově postavená moderní restaurace Chalet44, kde jsem měla nejspíš nejlepší těstoviny carbonara za celý svůj život. Zaplatíte tam sice 1,50 za to, že si vůbec sednete (to je v Itálii běžné), ale jinak tam jsou ceny stejné jako v ostatních restauracích na sjezdovce.

Samozřejmě nemohla chybět ani ochutnávka aperolu ani místní švestkovice. 

V budoucnu bych se chtěla podívat na slovenské Tatry, protože i o nich jsem slyšela spoustu chvály. To se bohužel nedá říct o rakouských horách o kterých mi známí neřekli moc hezkých věcí. Jaké máte zkušenosti s horami Vy? Dejte mi vědět do komentářů.

 Karol ❤️

6 komentářů:

 1. Fotky sú jedna nádhera! Wow :)) Ja som ešte neabsolvovala takýto typ dovolenky a raz by som veľmi rada chcela. :))
  partofnicol.blogspot.sk

  OdpovědětSmazat
 2. och nádherné fotky! :) my nelyžujeme, ale boli sme taktiež v horách trochu na vychádzky a wellnes a bolo to dokonalé :)

  OdpovědětSmazat
 3. Já jsem ještě v cizině na horách nebyla, ale prý se to moc nedá srovnávat s Českem.


  Dokonalý tabu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Doporučuji! České a italské hory je jako nebe a dudy :D

   Smazat

Thank you for your comment!