PARIS

... víkend s Božským ve městě lásky!


Náš výlet s Božským do Paříže měl už od začátku jeden z nejvíce klidných odjezdů ze všech našich výletů. Taky to bylo nejspíše kvůli tomu, že to byla má třetí návštěva Paříže (a hlavně i když něco zapomenete doma, přeci není nic snazšího než si to koupit na místě ne?)
Už na letišti mi ale bylo jasné, že tak lehké to nebude. Už jen kvůli strašnému zpoždění, kvůli kterému jsme stáli téměř dvě hodiny v letadle na letišti. Naše letadlo mělo bohužel zpoždění, nejdříve byl velký provoz a potom jsme měli nějakou závadu na letadle. Bylo celkem zarážející, že nám nenabídli ani vodu zadarmo jako nějakou omluvu, vodu jste si samozřejmě mohli koupit ale za nehorázné peníze. Cesta z letiště už pak byla jen rychlovka. Přímo na letišti si můžete koupit lístky na vlak do centra Paříže na RER (10,30 Euro) a také si tam můžete koupit balíček deseti jízdenek za 14-15 Euro, je to levnější než kupovat lístky po jednom.
Naše ubytování bylo sotva pár metrů od známého kabaretu Moulin Rouge. Pokoj sice nebyl v úplně nejlepším místě a sprcha byla zarážející, protože jí chyběla jedna stěna, ale stejně jsme v pokoji jen přespávali.

Hned jakmile jsme odložili kufry do hotelové recepce šli jsme se najíst. Na jeden z nejlepších burgerů co jsem měla (jo já vím, typické francouzské jídlo). Po celém tom dopoledni jsme totiž byli rádi, že se nám vůbec podařilo vyjít celý ten kopec až nahoru na Sacre-Coeur, abychom si mohli užít krásnou vyhlídku na celé město

Rada pro Vás, pokud za Vámi přijde v Paříži nějaký „pouliční prodejce“ nikdy mu neodpovídejte ani nereagujte, pokud nechcete přijít o 10E pro nic za nic.

Samozřejmě další den nás čekal ten největší skvost Paříže … Eiffelova věž! Metrem jsme dojeli až na Trocadéro, jsou odtamtud totiž ty nejhezčí fotky.

Můj tip? Pokud chcete fakt hezkou fotku, kde nebude tolik lidí, musíte tam co nejdříve. Kolem 10-11 hodiny tam už začíná chodit víc a víc lidí, navíc kvůli sluníčku budete mít více práce vyfotit tu nejhezčí fotku.

Samozřejmě jsme nemohli vynechat návštěvu vrcholku věže. Pokud jedete na Eiffelovku mimo sezónu nemusíte si kupovat lístky předem. Už jen protože u stánku stojí (student) 12,30E a přes net to stojí 40E a to je celkem rozdíl jen za to, že přeskočíte řadu, ve které nebudete stát déle jak 45m. Na vrchol nás dovezl výtah, ale dolů doporučuji jít pěšky (zabere to méně času než čekat celou frontu na výtah). Výhled z věže byl krásný. Paříž sice nemá tolik mrakodrapů jako New York, ale i tak si na tom výhledu každý najde své. 

Nemohli jsme vynechat ani pravidelnou zastávku v Laduree na Champs-Elysees vyhlášenou makronku a došli jsme až k Vítěznému Oblouku (opravdu nechápu jak se někdo dokáže vyznat v pařížské dopravě a už vůbec ne jak se někdo může odvážit vjet na kruhový objezd u oblouku na kole, klaksonem tam totiž opravdu řidiči nešetří). Od oblouku jsme se svezli metrem na jednu z nejhezčích stanic metra Louvre – Rivoli a došli ke krásné skleněné pyramidě. Po vyfocení několika fakt povedených fotek mě Božský pozval na večeři stejně jako když jsme byli v Římě.

Během víkendu jsme se také byli podívat u Notre-Damu nebo Pantheonu, zastavili se na zmrzlinu v Lucemburských zahradách, kde jsme viděli malou Sochu svobody, když už jsme tenhle rok viděli tu v New Yorku. Pěšky jsme pak došli až k Eiffelovce. Božský chtěl pak vidět fotbalový stadion Paris saint Germain, který byl naštěstí jen kousek. Poslední večer mě Božský vzal k Eiffelovce. Hodinu jsme tam čekali než začne svítit, abychom to viděli celou dobu (bliká každou celou hodinu).
Jediné co mě zklamalo byla cesta zpátky, když jsme museli dát 57E za taxík na letiště. Protože metro by nás dovezlo až moc pozdě.
Baví Vás mé články o cestovaní? Dejte mi vědět do komentářů.

 Karol ❤️

9 komentářů:

 1. V Paříži jsem byla před 10 lety a musím říct, že Eiffelovka mě tehdy zklamala. Kdybych se měla do Francie vrátit, vybrala bych si nejspíše Provence, kde bych moc chtěla vidět lány levandule.
  Každopádně tebou zmiňovaný Řím je letos v plánu, přítel tam ještě nebyl, tak se moc těším, až tam na podzim pojedeme :)
  A kdybych ti měla doporučit, určitě si naplánuj Barcelonu, to je město, kam bych se klidně ze dne na den dokázala přestěhovat. Výborná atmosféra, lidé, sangría :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Barcelonu mám také na svém travel-listu, letos máme s přítelem v plánu nejspíše Athény protože Řím jsme si oba zamilovali a do Provence bych se také chtěla podívat. :)

   Smazat
 2. nádherný fotky, muselo to být supr :)
  Sarushef blog

  OdpovědětSmazat
 3. Paríž je jedna z mojich vysnívaných destinácii a po tvojom článku sa to ešte viac umocnilo :D :) Nádherné fotky, aj celý článok je skvelo spracovaný :)
  What A Fancy World

  OdpovědětSmazat
 4. Super fotky. Typ s predajcami je naozaj užitočný. My sme okrem takých špeci s kľúčenkami nenakúpili od žiadneho z nich nič. A učitelia boli vtedy ready, a upozornili nás tiež. Otravní ale sú.

  OdpovědětSmazat
 5. V Paríži je naozaj krásne. Bola som tam približne pred 5 rokmi, ale vrátila by som sa tam znova.
  Môj log: https://lifeforjul.blogspot.com/

  OdpovědětSmazat

Thank you for your comment!