TRAIL WITH TREE CROWNS


Když jsem byla s Božským ve Špindlu ve wellnessu, hned první den mě vzal na výlet s překvapením. Po náročném obědě, kdy jsme 30minut hledali vůbec restauraci kde se dá najíst, protože všude měli pauzu mezi sezónami a otevírali až 27.4. a my tam byli o 4 dny dříve a když už se otevřená restaurace objevila, na jídlo jsme čekali docela dost dlouho (narváno nebylo byly obsazené 3 stoly). Pak už jsme ale vyrazili na to překvapení.

Cestou jsem se nemohla kouknout na cíl cesty, jediné co tak jsem viděla dobu jakou od hotelu pojedeme. Normálně, když někam jedeme, hledám už dopředu zajímavosti v okolí hotelu nebo na místě kde bydlíme, to ale nebyl tenhle případ. Proto byl cíl cesty docela záhadou ale jakmile jsme přijeli spadla mi brada.

Stezka korunami stromů ... cože ... ona není jenom na Lipně? Koukala jsem s otevřenou pusou a nadšením v očích. Už jen kvůli tomu, že je to možná víc jak 2 roky co Božskému říkám, že to chci vidět a výlet tam byl snem. Co tedy uvidíte za 220,- korun?
Stezka mezi stromy je 1500m dlouhá trasa na které najdete hodně tabulí s informacemi o stromech které můžete vidět v okolí. Mám pocit že 3 dalo by se říct dětské prolejzačky/zkratky/opičí dráhy ale nejlepší na celé stezce je 100% vyhlídka na 45m vysoké věži. Mohli jsme na ní strávit tak 20 minut a kdyby stezka nezavírala určitě bychom tam zůstali déle (odcházeli jsme jako poslední návštěvníci). Co je skvělé pro děti je tobogán, kterým můžete sjet dolů, ten se teda také platí ale my šli pěšky takže cenu si nepamatuju ale tuším něco kolem 80,- korun?

Pokud máte někde blízko stezku nebo hledáte vhodný výlet za krásného počasí navštivte Lipno nebo Jánské lázně. Rozhodně to stojí za to a výhled je nádherný. Já rozhodně chci navštívit i tu na Lipně a zajímalo by mě jaký rozdíl v nich bude (krom výhledu ... samozřejmě)

P.S. Když jsme přijeli zrovna odtamtud odcházela Iva Pazderková.
 
Karol ❤️

Žádné komentáře:

Okomentovat

Thank you for your comment!