MÁJ

... vytoužený výlet, který se mi konečně splnil!

Jeden z výletů, který jsem už dlouho chtěla uskutečnit je výlet na vyhlídku Máj. Známou pro svůj úžasný výhled na Vltavské údolí a na meandry (zákruty) řeky Vltavy. Ale co mě na vyhlídce tak lákalo? Přiznávám, že z velké části mě tam lákaly krásné fotky, které jsem viděla na Instagramu, ale také to byla pohoda vyzařující z fotek.

Jednou v létě mě Božský vytáhl z Prahy a jeli jsme jeho autem k vesničce jménem Teletín, u které Máj leží. Zaparkovali jsme na malém parkovišti těsně před vesnicí a vydali se do kopce podél dřevěných cedulí, které vás mají nasměrovat na vyhlídku. Je to asi kilometr a mohli jsme jít asi 10 minut, než jsme došli na vyhlídku.

Na Máji to v reálu vypadalo nádherně stejně jako na fotkách. Krásný výhled, příroda všude kolem, klid a ticho vyzařující z každého kousku. Bohužel co vám fotky ale neukážou je to, jak se někteří lidé chovají k tomuto místu. Nechávají tam válet flašky od piva nebo PET lahve. Někteří lidé by se nad svým chováním měli opravdu zamyslet, pokud chceme taková krásná místa zachovat pro další...
Když ale pominete, můžete si vychutnat krásu tohohle místa. A tak jsme se mohli s Božským na chvíli zastavit a užít si klid, který tam na vás působí ze všech stran. 

Cestou zpátky do Prahy jsem si prohlížela fotky z foťáku a i ty z mobilu a říkala jsem si, jestli na mě to místo působilo tak tichým a uklidňujícím dojmem jen proto, že bydlím ve městě, kde furt něco troubí, zvoní nebo bouchá nebo je to to kouzlem toho místa. Doufám, že se tam ještě někdy vrátím.
Byli jste taky na Máji a nebo máte tipy na vyhlídky v České Republice, které stojí za to vidět? Dejte mi vědět do komentářů.

Karol ❤

5 komentářů:

 1. Je to tam nádherné. Máme to s přítelem celkem kousek, ale stejně jsme tam zatím byli jen jednou. Určitě bych se tam ale ráda podívala znovu. A co je ještě krásné, tak Smetanova vyhlídka, která je kousek od Máje, jen se přejede autem. Tak až tam znovu pojedete, tak se tam taky zajděte podívat :)
  Inspiration by Linda

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za inspiraci, určitě se pojedeme podívat :)

   Smazat
 2. vypadá to tam nádherně :) doufám, že se tam taky někdy podívám :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rozhodně doporučuji, když je jasno je tam nádherný výhled

   Smazat
 3. Už jsem viděla tolik fotek párů z tohohle místa a hrozně se mi ty fotky líbí :) budeme tam muset s přítelem taky někdy vyrazit :)

  LENN

  OdpovědětSmazat

Thank you for your comment!